ד"ר מגון רונן, מומחה לרפואת עור, מעל 10 שנות ניסיון בטיפול והסרת יבלות אצל עשרות אלפי ילדים ומבוגרים. ד"ר מגון, מבצע את הטיפול ביבלות בחדר טיפולים  ומשלב טכנולוגיות לייזר לטיפול ביבלות. אלפי מטופלים אשר שסבלו מיבלות שונות זוכים אצל ד"ר מגון לטיפול מסור ואפקטיבי שפתר אותם מהיבלות אחת ולתמיד.

החזר כספי מחברות הביטוח

מהי יבלת בעור?

יבלת הינה זיהום מקומי בעור שנגרם לרוב על ידי וירוס שחודר ומתיישב על העור ויודע להתחמק ממערכת החיסון של אותו אדם.יש מספר סוגים של יבלות. חשוב לאבחן באיזה סוג מדובר על מנת להתאים טיפול מתאים לאותו סוג.

איזה סוגי יבלות קיימים?

 1. יבלת ויראלית בכפות הידיים או הרגליים
 2. יבלת ויראלית מולוסקום
 3. יבלת באזורים אינטימיים (מסוג הפפילומה)
 4. יבלות ברגליים שנגרמות מלחץ(נקודות לחץ)

כיצד ניתן לטפל ביבלות?

הסרת יבלות באמצעות טיפול משחתי. הסרת יבלות מסויימות ניתנת לטיפול בעזרת משחות שונות (משחות קרטוליטיות) הממיסות את הקרטין שהינו שכבת התאים הנוקשה של העור העליון המשגשגת כתוצאה מחדירת נגיף הפפילומה לעור. הטיפול משחתי מבתצע גם על ידי משחות הפוגעות בנגיף עצמו ויעילות בעיקר כנגד יבלות מסוג קונדילומה.

הסרת יבלות על ידי צריבה בחנקן נוזלי. שימוש בחנקן נוזלי נהוג בלא מעט מהמרפאות כטיפול הנבחר. .

הסרת יבלות בלייזר. טיפול זה נחשב  כטיפול ליבלות הויראליות. ישנם כיום שני סוגי לייזרים המותאמים לטיפול ביבלות הפפילומה (PDL לייזר וכן CO2 לייזר). חשוב מאוד לציין כי יש להשתמש בלייזר המתאים בהתאם למיקום ולסוג היבלת וכן בהכנה מתאימה של ההורה והילד לטיפול.

מהן יתרונות הטיפול בלייזר על פני השיטות האחרות?

  1. הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית ולכן אינו כואב
  2. הטיפול מתבצע תחת גז צחוק ולכן המטופל עובר חוויה נעימה ולא חוויה הכרוכה בכאבים
  3. היבלות נעלמות עם תוצאה אסתטית מצויינת וכמעט שללא צלקות או סימנים לאחר הטיפול.

 

יבלות ויראליות – יבלות נגיפיות מסוג מולוסקום. הסרת יבלות אלו מתבצעת באמצעות כפית כירורגית או בלייזר  באמצעות מריחת תרופה מיוחדת על הנגעים שאינה כואבת כלל. פעולה זו הינה יעילה, מהירה, נטולת כאב, מתבצעת בחלק מהמקרים באילחוש מקומי בעזרת משחה, לא מותירה צלקות והאזור נרפא תוך ימים מועטים.

יבלות לחץ –  מטופלות על ידי רופא עור ורופא אורטופד, אלה למעשה לא יבלות, אלא עור עבה וקשה שנוצר מתחת לבליטה גרמית של עצם. הטיפול בבעיה זו הינה על ידי צריבה בחנקן, שימוש במשחות קראטולוטיות, לעיתים זריקות סטרואידליות והתייעצות עם אורטופד כף רגל לגבי ניתוח.

תמונת תקריב מיבלת ביד
יבלת נפוצה בידיים
molluscum cantharidin
נגעי מולוסקום
יבלות בכפות הרגליים
ניתן לבצע טיפול זה במרפאה להסרת יבלות תחת טשטוש עם גז צחוק

שאלות ותשובת בנושא הסרת יבלות

מהי יבלת?

יבלת הינה זיהום עורי שאינו מסוכן, אך מדבק מאוד באמצעות מגע ישיר או באמצעות חפצים. הזיהום נובע ממקור ויראלי כלומר מהדבקה של וירוס בעור.

ישנם 2 משפחות וירוסים עיקריים

 1. וירוס הפפילומה (HUMAN PAPILLOMA VIRUS) שגורם ליבלות הנפוצות.
 2. משפחת ה POX VIRUS שגורם לנגעי המולוסקום
האם הטיפול כואב?

הטיפול אינו כואב כלל, היות שמבוצע תחת מריחה של משחת הרדמה מיוחדת שהרופא מורח כ40 דקות לפני. לא מדובר בEMLA, אלא במשחה שנמצאת בשימוש לרופאים בלבד. כמו כן, במקרה שמדובר בילדים, הטיפול מתבצע תחת טשטוש עם גז צחוק. ניתן לבצע טיפול עם גז צחוק במבוגרים אך זאת בתוספת תשלום.

האם לאחר הסרת היבלת היא יכולה לחזור?

לאחר שהיבלת מוסרת היא מוסרת לצמיתות ואינה חוזרת

מהן השיטות להסרת היבלת?

ישנם מספר שיטות להסרת היבלות:

 1. טיפול בחנקן נוזלי
 2. טיפול בלייזר (לרוב השיטה המועדפת)
 3. הסרה כירורגית עם כפית מיוחדת קוראטה
 4. מריחה של חומר מיוחד הממיס את היבלת(טיפול קראטוליטי)

ההחלטה על שיטת הטיפול תלויה במספר הנגעים, גיל המטופל, מיקום הנגעים, ובסופו של דבר מוחלטת לפי לשיקול דעתו הרפואי של דר מגון.

האם נדרש לטפל ביבלות או שהן יחלפו מעצמן?

בילדים, יבלות נגיפיות כמעט תמיד נעלמות גם ללא טיפול תוך מספר חודשים או שנים. יחד עם זאת יבלות הפפילומה יכולות לגרום לאי נוחות  לפגיעה אסטטית  או לכאב והפרעה תפקודית כאשר הן מצויות על כפות הידיים והרגלים.

יבלות מסוג מולוסקום יחלפו מעצמן, אך יש לדעת כי זה יכול לעיתים לקחת זמן רב, אפילו שנתיים ויותר. בתקופה זו היבלות יתרבו, יתפשטו לאזורים שונים בגוף כולל פנים או אברי המין ועלולות לגרום לזיהומים בעור ולהותיר אחריהן צלקות.

לכן ההמלצה היא לרוב להסירן.

האם יש סכנות בלהשאיר את היבלות על העור ולא לטפל?

בהחלט. ראשית יבלות נוטות להתרבה. כמו כן היבלות יכולות לגרום לזיהומים עוריים שונים עד צורך באישפוז לקבלת טיפול אנטיביוטי. בנוסף במקרים נדירים הן גם יכולות להשאיר אחריהן צלקות.

האם במרפאה של דר מגון ניתן לבצע הסרת יבלות בלייזר?

בהחלט כן, במרפאתו של דר מגון ניתן לבצע הסרת יבלות בלייזר CO2 ובלייזר PDL.

האם הרופא מסיר יבלות באברי המין (קונדילומה)?

בהחלט כן. הרופא מטפל ביבלות באברי המין של גברים ונשים. יבלות אלו מכונות כקונדילומה או ברבים קונדילומות. ניתן לטפל בהם באמצעות חנקן נוזלי, מחט חשמלית, לייזר, כריתה כירורגית או באמצעות תרופות מיוחדות.

האם הרופא עובד בשיתוף עם קופות החולים מכבי, מכבי, מאוחדת ולאומית?

שלילי, הביקור הינו ביקור פרטי, ללא החזרים מכל קופות החולים. במידה ולמטופל יש ביטוח פרטי (לדוגמה כמו הראל, הפניקס, מנורה, מגדל וכדומה) ניתן יהיה לקבל החזר כספי של עד 80% מעלות הביקור, בהתאם לתנאי הפוליסה של המבוטח. ההתחשבנות הינה של המטופל מול חברת הביטוח.

האם ישנם החזרים מחברות הביטוח?

בהחלט כן, אך זה תלוי במטופל בהתאם לתנאי הפוליסה הרלוונטים. ההתחשבנות היא של הלקוח מול חברת הביטוח.

דר רונן מגון מומחה לרפואת עור, אסתטיקה ולייזרים

ד"ר מגון רונן הינו מומחה לרפואת עור ומין בעל תעודת מומחה מטעם משרד הבריאות הישראלי .במרפאתו של דר מגון רונן ניתן לבצע התייעצויות על מגוון מחלות עור. לבעלי הביטוחים הפרטים, ניתן לקבל עד 80% החזר בעבור עלות הביקור מחברות הביטוח.

במרפאתו של דר מגון יש יותר מ12 סוגי לייזרים שונים לטיפול בבעיות עור והיא המרפאת עור הפרטית עם המכשור המתקדם הגדולה ביותר בדרום!

במרפאתו של דר מגון מתבצעים פעולות כירורגיות הכוללות ניתוחי הסרת נקודות חן ונגעים עוריים, והסרת גידולי עור, טיפולים ליבלות, טיפולי לייזר לבעיות עור שונות.

כמו כן, במרפאתו של ד"ר מגון מתבצעים מגוון טיפולי אסתטיקה כגון: הזרקות דיספורט, פילינג שטחי בינוני ועמוק, טיפול ערפד, טיפול בכתמי פיגמנטציה, עיבוי ועיצוב שפתיים באמצעות חומצה היאלורונית, העלמת קמטים, הרמת לחיים, פיסול פנים ואף, הסרת נקדות חן, הסרת נגעי עור בפנים ובגוף, טיפולי לייזר ליבלות ולנימי דם, טיפולי לייזר לכתמי פיגמנטציה, טיפולים לנשירת שיער ועוד.
ד"ר מגון עבר השתלמויות מקצועיות בתחום האסתטיקה במרכזי הוראה מובילים בארץ ובעולם ונמצא בקשר מתמיד עם קולגות בתחומו, ובכך מעניק טיפול מקצועי, מסור ומתקדם.

כתובת המרפאה: מגדלי הרכבת, רחוב יצחק בן צבי 10, קומה 6, באר שבע
לתיאום תור לדר רונן מגון במרפאה ולפרטים נוספים חייגו:

050-6712688
 
 
 

חוות דעת

כתובתנו: מגדל הרכבת, רחוב יצחק בן צבי 10, קומה 6, באר שבע

צרו קשר

בקרו אותנו