הסרת נגעי עור סרחי עור נימי דם

סרחי עור (טוללות/פפילומות/דבלולים)

סרח עור (באנגלית SKIN TAG), היא גבשושית קטנה, לרוב אליפטית ובגוון העור, הנגע רך למגע, תלוי על בסיס דק(מעין גבעול)  וניתן להזזה קלות. אפשר להבחין בה כשמעבירים את כף היד על פני העור, והיא מגיחה מעצמה, סתם כך באמצע החיים, בכל גיל, מבלי שאפשר לנבא או למנוע את הופעתה. קוטרה נע בין מילימטר לשני ס"מ, והיא נוטה לגדול בצוואר, בבתי השחי, בעפעפיים, בחזה ואף במפשעה ובפי הטבעת,
מקומות בהם יש שפשוף עור. התופעה מופיעה לרוב על רקע תורשתי ושכיחה יותר בקרב בעלי
עודף משקל.

התופעה מלווה לרוב בתחושת אי נוחות על רקע אסתטי, ולעיתים מלווה בגרד ואף בכאב, במיוחד על רקע חיכוך או צביטה מתחת לחלקי לבוש או תכשיטים. מדובר בנגעים שפירים לחלוטין שאינם קשורים למחלות נוספות, אך לעיתים הם עלולים להפוך למודלקים, בצקתיים ורגישים ללא כל סיבה נראית לעין. התופעה מופיעה בשכיחות גבוהה באוכלוסיה, וככל שעולים עם הגיל שכיחות  הופעת הנגעים הולכת וגדלה. לתופעה רקע גנטי מובהק ושכיח למצוא נגעים דומים בהורים, אחים או אחיות. בנוסף לתופעה גורם מחמיר משמעותי במיוחד בעודף משקל. באנשים שמנים שכיחות סרחי העור גדולה בהרבה מבאוכלוסיה הכללית.

הנגעים אינם נעלמים מעצמם, נוטים להצטבר ולאורך השנים עלולים לגדול מעט, אך באופן עקרוני לא מחייבים מעקב או טיפול. הטיפול מתבסס על אמצעים פיזיקאליים להסרה של הנגעים. בכל מקרה, אסור לנסות לטפל בנגעים בבית בשיטות 'יצירתיות', כמו 'חניקה' על ידי קשירה בחוט. זה גורם לנמק שיכול לגרום זיהומים.

הנגעים אינם נעלמים מעצמם, נוטים להצטבר ולאורך השנים עלולים לגדול מעט, אך באופן עקרוני לא מחייבים מעקב או טיפול. הטיפול מתבסס על אמצעים פיזיקאליים להסרה של הנגעים.

בכל מקרה, אסור לנסות לטפל בנגעים בבית בשיטות 'יצירתיות', כמו 'חניקה' על ידי קשירה בחוט. זה גורם לנמק שיכול לגרום זיהומים.

 

הטיפולים המקובלים

הקפאה בחנקן נוזלי: הנגע מוקפא על ידי חנקן נוזלי בטמפרטורה של מינוס 196 מעלות. ההליך גורם לצריבה וכאב במשך כמה שניות ומיד אחרי הטיפול מופיע אודם באזור המטופל. לאחר כמה ימים נושר סרח העור, אבל לעתים יש צורך בטיפול חוזר אך בבעלי עור כהה, לעיתים נדירות, עלול להותיר כתם פיגמנטציה על העור.

חיתוך או גזירה: טיפול כירורגי במהלכו מסיר הרופא את הנגע בעזרת סכין. ההליך דורש לעיתים הרדמה מקומית, בעיקר כשמדובר בנגעים גדולים, ואינו מותיר צלקת, אך לעיתים קרובות מלווה בדמם מתמשך.

טיפול במחט חשמלית: העברת זרם חשמלי דרך הנגע גורמת לקרישת הדם והחלבונים שבו. בהמשך הנגע עובר נמק ונושר. הטיפול מלווה בתחושת זרם וצריבה אך לרוב ללא דמם. הטיפול אינו מותיר צלקת.

הטיפול מתבצע תחת אילחוש מקומי באמצעות משחת אלחוש מיוחדת ועם גז צחוק ולכן אין כאבים בזמן הטיפול.

המנגיומות סניליות (נקודות אדומות)

נגעי עור מסוג נקודות אדומות המתפתחות על פני העור הן נפוצות ביותר – כמעט לכל מבוגר מעל גיל 20 כבר ישנן כמה כאלו, מגודל של ראש סיכה ועד לגודל של חצי ענב. נגעי עור אלה, הנקראים המנגיומות סניליות (Senile Hemangiomas),. נגעים אלו אינם מסוכנים ומהווים בעיקר בעיה אסתטית עבור רבים.

ניתן לטפל בנגעים אלו באמצעות צריבה במחט חשמלית (היפרקטור) או באמצעות לייזר. הטיפול יעיל מאוד אינו כואב ואינו משאיר צלקות.

במרפאתו של דר מגון ניתן לבצע את שני סוגי הטיפול בהצלחה רבה

הסרת נגעי עור שפירים אחרים:

לנגטיגו פשוט או כתמי שמש (SIMPLE LENTIGO או SOLAR LENTIGO) -כתמים חומים המופיעים לרוב בפניהם של מבוגרים לאחר חשיפה ארוכה לשמש(אך גם בצעירים). העלמת כתמים בפנים מתבצעת גם כן באמצעות טיפול בכריתה, לייזר, חנקן או פילינג.

יבלות זקנה (seborrheic keratosis, SK) – נגעים מורמים, מגורגרים, חרוצים (מראה הדומה לגאיות ורכסים/טביעות אצבע/מוח) עם גבולות חדים, נראים כלשלשת ציפור. בדרך כלל חומים (יכולים גם להיות בצבע ורדרד) אופייניים לפנים וגב של אנשים מבוגרים. הטיפול היעיל ביותר ביבלות הינו גילוח.

 

 

קסנטלזמה (Xanthelasma) – רבדים צהובים-צהבהבים תת עוריים, שטחיים, לבנים, בעפעפיים. אלה למעשה מצבורי שומן תת עוריים אופיינים שמופיעים  בעפעפיים אצל נשים מבוגרות. מדובר בתאי מערכת החיסון (מאקרופאגים) הבולעים כולסטרול. כאשר רואים ממצא זה יש לבצע בדיקות דם לבדיקת לבדיקת דם להימצאות נוכחות יתר של מצבורי שומן בגוף אך במרבית המקרים לא מוצאים ממצא חריג.  טיפול בכריתה/צריבה או בפילינג TCA.

ציסטת חלב וציסטה אפידרמאלית (epidermal cyst, Sebaceous cyst, epidermoid cyst) –  מדובר בשק המכיל חומר חלב ונמצא מתחת לשכבת העור החיצונית (האפידרמיס). חיידקים מתיישבים על העור וגורמים לו להפוך למשחתי. ציסטה מופיעה כגוש תת עורי כדורי, שהולך וגדל במשך השנים. לעיתים הציסטה נוטה להזדהם ואז גדלה, כואבת מפרישה עם ריח רע מתקתק. הטיפול הינו ניקוז או כריתת הציסטה

מיליום (milia) –  נגעים נקודתיים, לבנים, בעיקר סביב העיניים ופחות בלחיים. בדרך כלל מרובים. מבחינה היסטולוגית דומים לציסטות חלב. הטיפול בהן הינו בצריבה ובקורטאז'. 

 

צלקת קלואידית (Keloid) – צלקות הגדלות מעבר לגבול החתך העורי בצורת צבטות סרטן. הן נוצרות לאחר פציעה/ ניתוח/ חור עגיל וכדומה. אופייני לכהי עור, בתנוכי האוזניים, בחזה. ניתן לטפל במגוון צורות טיפול אופייני- כריתה + הזרקת סטרואידים + חבישות לחץ, אפשרות נוספת הינה בהזרקות של סטראוידים או בגילוח ואז בהזרקות של סטראוידים +/- טיפול בלייזר.

יבלת וראלית (viral wart/ verruca vulgaris) – נגעים מקושקשים, בסיסם אדמדם, מורמים, מרכזם שטוח, מגורגר, לבנבן. לעיתים דמוי שיערות קטנות. אופייני לילדים וצעירים בכפות רגלים וידיים. נובע מוירוס הפפילומה(HPV). היבלות מדבקות מאוד מאזור לאזור. הטיפול בחנקן נוזלי, לייזר, גילוח וצריבה, כריתה, , או לק ורומול או משחות על בסיס חומצה סליצילית.

במרפאה של דר מגון מתבצעות הסרת היבלות באמצעות לייזר – הטיפול הוא ללא כאבים ואינו משאיר צלקות לאחר מכן.

 

"]

סרטון הדגמה להסרת יבלות בלייזר מסוג CO2

 למידע מקיף נוסף אודות הסרת יבלות בלייזר – יש ללחוץ כאן

 

הסרת קעקוע בלייזר

הסרת קעקוע בלייזר הוא אחד מהטיפולים הנפוצים במרפאתו של דר מגון. מדובר בסדרת טיפולים המעלימה את הקעקועים לצמיתות. לרוב נדרש בין 4-13 טיפולים בהפרש של חודש בין אחד לשני. במרפאתו של דר מגון קיים הלייזר האיכותי ביותר מסוג ETHEREA שבו מתבצע שימוש בטכנולוגיה QSWITCH ND YAG ובטכנולוגיה של KTP לביצוע הסרת הקעקועים.

הטיפול הינו ללא כאבים – היות שמתבצע תחת הרדמה מקומית

רק דר מגון רופא העור הוא זה שמבצע את הטיפול

 

כל טיפול של הסרת נגעים, קעקועים ניתן לבצע במרפאה תחת טשטוש עם גז צחוק(ניטרוס). הטשטוש גורם להפחתת כאבים באופן משמעותי.
 

שאלות ותשבות
שאלה: האם הפעולה מתבצע במרפאה פרטית?
תשובה: כן. הפעולה מתבצעת במרפאה פרטית, ולא בחדר ניתוח

שאלה: האם הטיפול כואב?

תשובה: לא. הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית במשחה או בזריקה תלוי בסוג הנגעים ולכן אינו כואב. המטופל לא יחווה כאבים גם לאחר הפסקת ההרדמה.  בנוסף גם זריקת ההרדמה אינה כואבת כלל.

שאלה: האם נשארת צלקת לאחר מכן?

תשובה: התוצאה אסתטית תמיד נשארת טובה בסוף התהליך, ולא נשארת צלקת . ייתכן וישאר סימן קטן חייור, אך בכל מצב זה יראה הרבה יותר יפה ואסתטי מאשר לפני הפעולה. 

שאלה:מה טווח המחירים להסרת נגעים?

תשובה: מחיר הורדת נגעי עור נעים בין כמה מאות שקלים לכמה אלפי שקלים, המחיר משתנה לפי סוג הנגע, גודלו  הנקודה, כמות הנגעים שהמטופל מעונין להסיר,שיטת ההסרה ומספר הטיפולים. ניתן להשאיר פרטים בתחתית העמוד.ואנו ניצור קשר איתכם לקביעת פגישת יעוץ.

שאלה: האם במרפאה מתבצעים טיפולי לייזר להסרת יבלות ונימי דם

תשובה: כן! במרפאה יש מכשיר לייזר מיוחד המיועד להסרת יבלות, נגעי עור אדומים, צלקות מורמות, ועוד הרבה.  לפרטים נוספים. אנא השאירו פרטים.

תחומי התמחות

החלקת קמטים

עיצוב שפתיים

פילינג עמוק להעלמת פיגמנטציה

טיפולים לנשירת שיער

טשטוש צלקות אקנה בלייזר

הסרת נקודות חן

הסרת נגעי עור

הסרת נקודות אדומות

ד"ר מגון רונן - מומחה לרפואת עור ומין

ד"ר מגון רונן, מומחה לרפואת עור ומין מטעם משרד הבריאות הישראלי, עוסק בתחום למעלה מ 10 שנים. הוא חבר באיגודים הישראלי והאמריקאי לרפואת עור ומין. את התמחותו ברפואת עור ומין ביצע בבית חולים סורוקה בבאר שבע. כמו כן, הוא עבר השתלמויות מקצועיות בתחום האסתטיקה במרכזי הוראה מובילים בארץ ובעולם ונמצא בקשר מתמיד עם קולגות בתחומו. ד"ר מגון משתף פעולה עם מיטב המומחים, דואג להתעדכן באופן שוטף בחידושי הרפואה בכלל והרפואה האסתטית בפרט ומשתתף באופן קבוע בכנסים והשתלמויות. מעבר לעבודתו השוטפת, ד"ר מגון רונן עוסק במחקר קליני ומרצה בכנסים, ובמסגרת מחקריו פרסם עם עמיתיו מאמרים מקצועיים.
כיום ד"ר מגון מנהל מרפאה פרטית בבעלותו ועוסק ברפואת עור ורפואה אסתטית.

כתובת המרפאה – מגדל הרכבת,  קומה 6, רחוב יצחק בן צבי 10, באר שבע

לקביעת פגישת ייעוץ, נא לפנות אל המרפאה

חוות דעת

תעודות הסמכה

תמונות מהמרפאה

צרו קשר

בקרו אותנו